Informace o databázi

Základní informace

Databáze Mezi-soudy je unikátní databází umožňující na jednom místě vyhledávat v judikatuře Evropského soudu pro lidská práva a Ústavního soudu a rozhodovací praxi Evropského výboru pro sociální práva a lidskoprávních výborů OSN. K vámi řešené právní otázce vám tak na jednom místě umožní najít relevantní rozhodnutí a další dokumenty od všech těchto soudů a výborů.

Obsah databáze

Databáze obsahuje všechna rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v anglickém a francouzském jazyce z originální databáze HUDOC včetně všech dostupných metadat. Aktualizuje se každý den v noci; rozsudky, a rozhodnutí ESLP se tedy v databázi objeví den poté, co byly vloženy do databáze HUDOC. Kromě originálních textů obsahuje překlady do českého jazyka a anotace všech rozsudků proti České republice a anotace rozhodnutí proti České republice. Dále obsahuje překlady či anotace rozsudků a rozhodnutí proti jiným státům, v nichž jsou řešeny právní otázky širšího významu přesahujícího posuzovaný individuální případ, a které jsou relevantní i pro české právní prostředí.

Databáze dále obsahuje všechna rozhodnutí Ústavního soudu z originální databáze NALUS včetně všech dostupných metadat. Aktualizuje se každý den v noci; rozhodnutí ÚS se tedy v databázi objeví den poté, co byly vloženy do databáze NALUS.

Databáze obsahuje také anotace všech významných rozhodnutí osmi lidskoprávních výborů OSN proti České republice. U nejvýznamnějších z těchto rozhodnutí jsou k dispozici i úplné překlady do českého jazyka. Dále databáze obsahuje anotace nejvýznamnějších rozhodnutí Výboru OSN pro práva osob se zdravotním postižením proti třetím státům. V neposlední řadě databáze obsahuje tzv. obecné komentáře výborů OSN, které obsahují bližší výklad jednotlivých základních práv a svobod zakotvených v lidskoprávních úmluvách OSN.

V neposlední řadě databáze obsahuje překlady a anotace všech meritorních rozhodnutí Evropského výboru pro sociální práva o tzv. kolektivních stížnostech podaných proti České republice. Dále obsahuje překlady kapitol tzv. Digest k článkům Evropské sociální charty, kterými je Česká republika vázána. Digesta obsahují bližší výklad jednotlivých sociálních práv.

Vyhledávání v databázi

Vyhledávací formulář umožňuje vyhledávání podle 15 různých vyhledávacích kritérií, od nejčastěji používaného fulltextového hledání, přes identifikační kritéria typu spisové značky či data rozhodnutí, po kritéria umožňující více analytická vyhledávání, typu hesel či dotčeného základního práva.

Barevné tečky u vyhledávacích kritérií napovídají, v judikatuře jakého soudu či výboru toto kritérium umožňuje vyhledávat. ESLP je tmavě modrý, ÚS žlutý, výbory OSN světle modré, EVSP červený.

Pokud využijete více vyhledávacích kritérií, budou vyhledána rozhodnutí, která vyhovují všem vámi zadaným požadavkům.

Pokud je některé kritérium složeno ze seznamu položek, které mají více úrovní (např. dotčené základní právo, hesla, dotčené články mezinárodních úmluv), pak vybráním vyšší úrovně se hledají i rozhodnutí, která vyhovují všem podřazeným položkám nižších úrovní.

Výsledky vyhledávání můžete dále zpřesnit, pokud si tlačítkem „+“ v modrém poli „Upravit hledání“ rozbalíte vyhledávací formulář. V něm pak můžete doplnit či změnit zadání vašeho vyhledávání.

Vyhledávací kritéria

Níže naleznete stručnou nápovědu ke všem vyhledávacím kritériím.

Fulltextové vyhledávání

Dle kritéria „Fulltextové hledání“ je zadaný výraz hledán v celém obsahu databáze.

Můžete využít i dvojjazyčné vyhledávání. Vámi hledaný výraz zadejte v anglickém jazyce do druhého pole označeného britskou vlajkou. Pro často hledané výrazy můžete využít našeptavač. Dvojjazyčné hledání vám pomůže vámi hledaný výraz najít i v originálních anglických zněních rozhodnutí ESLP.

Fulltextové hledání je možné blíže zacílit těmito operátory:
AND (A) — hledá rozhodnutí obsahující všechna zadaná slova či fráze 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí obsahující alespoň jedno ze zadaných slov nebo frázi
NOT (NIKOLIV) — hledá rozhodnutí, která obsahují první zadané slovo nebo frázi a zároveň neobsahují slovo nebo frázi za NOT
NEAR (BLÍZKOST) — Vyhledá rozhodnutí, v nichž jsou zadaná slova ve vzájemné blízkosti. Zadávání je ve formátu "soud odročení"~5. Tento zápis vyhledá rozhodnutí, v němž jsou slova soud a odročení od sebe vzdálen maximálně 5 jiných slov. Číslo za vlnovkou uvádí, kolik maximálně jiných slov se mezi zadanými slovy může nacházet.

Operátory je možné libovolně kombinovat a skládat do závorek. 

Využít je možné také zástupné znaky: 
* (hvězdička) — libovolný počet jakýchkoli znaků, při zadání „* soud“ tedy vyhledá například „Nejvyšší soud“ či „Nejvyšší správní soud“ 
? (otazník) — jakýkoli znak, při zadání „svěd??“ tedy vyhledá „svědci“ i „svědek“.
“ (uvozovky) — přesná shoda, při zadání “nejvyšší soud” tedy vyhledá jen „Nejvyšší soud“, nikoli „Nejvyšší správní soud“

Dotčené základní právo

Dle kritéria „Dotčené základní právo“ je možné hledat v celém obsahu databáze. Seznam obsahuje cca 80 základních práv. Jedná se o základní práva, která jsou zpravidla chráněna více mezinárodními lidskoprávními úmluvami. Specifická základní práva, která jsou zakotvena jen v jedné úmluvě, v seznamu nejsou. Řazena jsou v pořadí, v jakém jsou zakotvena v Evropské úmluvě o lidských právech. Na závěr jsou doplněna o vybraná sociální práva. Jelikož jde o základní práva, která jsou obsažena ve více mezinárodních úmluvách a též i v české Listině základních práv a svobod, vyhledávání podle tohoto kritéria vám umožní k vybranému základnímu právu najít relevantní judikaturu od všech v databázi obsažených soudů a výborů, tedy ESLP, ÚS, EVSP i výborů OSN. Skutečně dobře zacílených výsledků vyhledávání dosáhnete zejména v kombinaci s dalším kritériem, např. fulltextem.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí, která se týkají všech vybraných základních práv
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, která se týkají kteréhokoli z vybraných základních práv
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, která se týkají vybraného základního práva

Dotčené články mezinárodních úmluv

Dle kritéria „Dotčené články úmluv“ je možné hledat v celém obsahu databáze. V seznamu úmluv naleznete Evropskou úmluvu o lidských právech, Evropskou sociální chartu a 8 základních lidskoprávních úmluv OSN. 

Česká Listina základních práv a svobod v seznamu není; nejde o mezinárodní úmluvu. Pro hledání podle článku Listiny můžete využít buď kritérium Dotčený vnitrostátní předpis, případně Dotčené základní právo výběrem práva, které je ve vámi hledaném článku Listiny zakotveno.

Pomocí tohoto kritéria naleznete nejen rozhodnutí, v nichž příslušný soud či výbor rozhodoval o porušení vybraného článku úmluvy, ale i rozhodnutí, v němž vybraný článek úmluvy byl soudem či výborem zmíněn mezi dalšími pro rozhodnutí relevantními ustanoveními mezinárodního práva.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí, v nichž byly zmíněny všechny vybrané články úmluv
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, v nichž byl zmíněn kterýkoli z vybraných článků úmluv 
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, v nichž byl zmíněn kterýkoli z vybraných článků úmluv

Dotčený vnitrostátní předpis

Dle kritéria „Dotčený vnitrostátní předpis“ je možné hledat v judikatuře ÚS a v rozhodnutích ESLP, EVSP a OSN proti České republice. Vyhledá ta rozhodnutí, v nichž bylo hledané ustanovení vnitrostátního předpisu citováno jakožto relevantní pro rozhodnutí.

Při zadávání dotčeného předpisu začněte uvedením čísla vnitrostátního předpisu ve Sbírce. Následně zadejte hledaný paragraf nebo článek. Můžete zadat i více paragrafů či článků, oddělte je čárkami (např. § 52, 55, 87). Můžete též hledat rozmezí určené pomlčkou (např. § 52-58). V případě hledání v určitém rozmezí je nutné zvolit logický operátor OR. K vybraným paragrafům či článkům můžete přidat také odstavec a písmeno.

Vyhledávat je možné i podle více předpisů. Po zapsání prvního předpisu stiskněte Enter nebo klikněte na tlačítko „+ Přidat“. Následně je možné zadat další předpis.

Čísla zákonů ve Sbírce a jejich názvy je možné vybrat i ze seznamu v dolní části pole. V seznamu jsou všechny právní předpisy, které dosud byly citovány v judikatuře ESLP, EVSP a výborů OSN. Seřazeny jsou podle četnosti výskytů.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí, v nichž byla citována všechna vybraná ustanovení 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, v nichž bylo citováno kterékoli z vybraných ustanovení 
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, v nichž bylo citováno kterékoli z vybraných ustanovení

Citovaná judikatura

Dle kritéria „Citovaná (lidskoprávní judikatura)“ je možné hledat v celém obsahu databáze.

Vyhledávat je možné jak podle spisové značky rozhodnutí českých soudů, tak podle čísla stížnosti nebo jména stěžovatele u rozhodnutí mezinárodních orgánů.

K dispozici je i našeptávač, který nabízí spisové značky či čísla stížností rozhodnutí, která jsou v databázi obsažena. 

Podle vyhledávacího kritéria Citovaná judikatura lze však najít i rozhodnutí, která citují rozhodnutí, která v databázi obsažena nejsou (např. rozhodnutí Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu či rozhodnutí EVSP a výborů OSN proti třetím státům).

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí, v nichž byla citována všechna vybraná rozhodnutí 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, v nichž bylo citováno kterékoli z vybraných rozhodnutí
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, v nichž bylo citováno kterékoli z vybraných rozhodnutí

Stěžovatel

Dle kritéria „Stěžovatel“ je možné hledat v rozhodnutích ESLP, EVSP a OSN. Pro ÚS toto kritérium není relevantní.

K dispozici je našeptávač. Hledat je možné také pouze podle části jména či názvu stěžovatele. Výraz “Bure” tedy vyhledá všechny stěžovatele začínající na „Bure“, např. Bureš, Burea, Bures, apod. Vyhledávání nezohledňuje diakritiku. Výraz „Bureš“ tedy nalezne jak stěžovatele Bureš, tak Bures, a naopak.

Žalovaný stát

Dle kritéria „Žalovaný stát“ je možné hledat v rozhodnutích ESLP, EVSP a OSN. Pro ÚS toto kritérium není relevantní; vyberete-li však jako žalovaný stát Českou republiku, bude vyhledávání probíhat i v judikatuře Ústavního soudu.

Vybrat je možné jeden nebo více států Rady Evropy. Při výběru více států, je možné výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí vyhovující všem vybraným státům
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí vyhovující kterémukoli z vybraných států
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí vyhovující kterémukoli z vybraných států

Čísl stížnosti / sp. zn. 

Dle kritéria „Číslo stížnosti / sp. zn.“ je možné hledat v celém obsahu databáze.

ESLP, OSN a EVSP používá formát „pořadí podání stížnosti/rok podání stížnosti (yy)“. Tedy například „12345/18“.

ÚS navíc přidává na úvod označení rozhodovací formace, a nakonec případné číslo spisu. Tedy například: Pl.ÚS 1234/18 #1, II.ÚS 23456/20 #2, III.ÚS 4321/20.

Vyhledávat je možné i pouze zadáním části čísla stížnosti. Tedy u ÚS např. jen „1234/18“, popř. jen „1234“. V těchto případech nicméně mohou být ve výsledcích zobrazeny i jiné záznamy, než které hledáte. Pokud např. hledáte rozhodnutí ESLP s číslem 1234/15 a zadáte pouze 1234, můžete ve výsledcích dostat i rozhodnutí s číslem 1234/20, pakliže existuje.

K dispozici je i našeptavač čísel rozhodnutí, která jsou v databázi obsažena.

Datum

Dle kritéria „Datum vydání rozhodnutí“ můžete hledat jak určité datum, tak interval. K dispozici jsou i předvolby intervalů, např. tento měsíc, tento rok, posledních 12 měsíců, posledních 5 let, apod.

Typ rozhodnutí a rozhodovací formace

Dle kritéria „Typ rozhodnutí a rozhodovací formace“ je možné hledat v celém obsahu databáze.

Typ rozhodnutí i rozhodovací formaci je nicméně pro každý soud či výbor nutné vybrat zvlášť. Výchozím nastavením je vyhledání všech typů rozhodnutí všech rozhodovacích formací.

U ESLP jsou zpravidla nejvýznamnější rozsudky. I některá rozhodnutí ale obsahují klíčové právní závěry. Posudky ESLP vydává na základě Protokolu č. 16 na žádost některého z vrcholných vnitrostátních soudů. Základní rozhodovací formací ESLP je sedmičlenný senát. V poslední době nicméně ESLP přistoupil spíše k širšímu výkladu pojmu „ustálená judikatura“, a proto je stále větší množství případů přidělováno tříčlenným výborům, které rozhodují v těchto věcech. Nejvýznamnější a nové právní otázky řeší sedmnáctičlenný velký senát. Kolegium rozhoduje o přijatelnosti žádosti o vydání posudku. Komise rozhodovala o přijatelnosti stížností do roku 1998, poté zanikla.

U výborů OSN se meritorní rozhodnutí nazývají názory. V obecných komentářích výbory podávají bližší výklad určitého práva, které je zakotveno v úmluvě, na jejímž základě byl výbor zřízen. Výbory rozhodují vždy v plénu; v možnosti rozhodovací formace tak můžete vybrat mezi jednotlivými výbory OSN.

EVSP také rozhoduje vždy v plénu, proto je u něj na výběr pouze typ rozhodnutí: rozhodnutí o kolektivních stížnostech a tzv. Digesta. Digesta jsou obdobou obecných komentářů výborů OSN. Obsahují bližší výklad obsahu jednotlivých sociálních práv chráněných v Evropské sociální chartě.

Při výběru více možností u jednoho soudu či výboru lze výběr upřesnit operátory: 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, která vydala kterákoli z vybraných formací, či má kteroukoli z vybraných forem
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, která vydala kterákoli z vybraných formací, či má kteroukoli z vybraných forem

Významnost

Dle kritéria „Významnost“ je možné hledat v rozhodnutích ESLP, ÚS, a EVSP. Výbory OSN významnost nepoužívají.

Stupně významnosti rozhodnutí  ESLP, ÚS i EVSP se vzájemně liší. Je tedy nutné vybrat významnost pro každý z orgánů zvlášť. Výchozím nastavením je vyhledání rozhodnutí všech významností.

U ESLP jsou nejvýznamnější klíčové případy. Ty významně přispívají k rozvoji, vyjasnění či změně judikatury a byly ze strany ESLP vybrány k publikaci ve sbírce rozhodnutí. Rozhodnutí významnosti č. 1 též významně přispívají k rozvoji, vyjasnění či změně judikatury, jen nebyly vybrány k publikaci ve sbírce. Judikáty významnosti č. 2 sice nepřinášejí významný příspěvek do judikatury ESLP, jdou nicméně nad rámec pouhé aplikace stávající judikatury. Rozhodnutí významnosti č. 3 zpravidla toliko aplikují stávající judikaturu.

EVSP používá tři stupně významnosti. Lze mít za to, že tyto stupně v zásadě kopírují číselné tři stupně významnosti judikátů ESLP.

ÚS používá čtyři stupně významnosti, přičemž stupeň č. 1 stojí na vrcholu významnosti.

Při výběru více možností u jednoho soudu či výboru lze výběr upřesnit operátory: 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, která odpovídají kterékoli vybrané významnosti 
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, která odpovídají kterékoli vybrané významnosti

Hesla

Kritérium „Hesla“ obsahuje dvě skupiny hesel.

Podle první skupiny hesel je možné hledat v judikatuře ESLP, OSN a EVSP. Podle druhé skupiny v judikatuře ÚS. Můžete vybrat hesla z obou skupin. Hledání je na sobě nezávislé, probíhá v navzájem oddělených skupinách rozhodnutí. 

Pro výběr hesel z jednotlivých skupin přepněte mezi oběma záložkami (ESLP / OSN / EVSP vs. Ústavní soud). Vybraná záložka se zobrazí tučně a s modrým podtržením.

Hesla z první skupiny (ESLP, EVSP a OSN) se vám po výběru v poli zobrazí modře. Hesla z druhé skupiny (ÚS) okrově.

Hesla jsou ve výchozím nastavení seřazena podle oblastí, které je pro výběr podrobnějšího hesla nutno rozbalit. Hesla si nicméně můžete seřadit i podle abecedy.

Jádrem seznamu hesel pro ESLP (a EVSP a OSN) jsou tzv. „key words“ z databáze HUDOC. Toto jádro je doplněno o řadu podrobnějších hesel, která jsou blízká vnitrostátnímu právnímu prostředí. Byla vybrána ze seznamu hesel, se kterými pracují databáze judikatury Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu a Ústavního soudu. Jádro hesel, které pochází z databáze HUDOC, je označeno hvězdičkou. Dle těchto hesel můžete vyhledávat jak rozhodnutí ESLP, která byla přeložena do českého jazyka nebo k němu byla zpracována česká anotace, tak i všechna ostatní rozhodnutí ESLP. Podle doplněných hesel, která nejsou označena hvězdičkou, vyhledávání probíhá jen v judikatuře ESLP, k níž je k dispozici český překlad nebo anotace (a též v judikatuře EVSP a výborů OSN).

Seznam hesel ÚS odpovídá seznamu položek vyhledávacího kritéria Věcný rejstřík v databázi NALUS.

Heslo můžete zadat nejen výběrem ze seznamu, ale i ručně. Našeptavač vám bude nabízet hesla, která odpovídají výrazu, který píšete. V případě, že máte zaškrtnuto seřazení hesel dle oblastí, vám našeptavač bude zobrazovat oblasti, ve kterých se vámi psaný výraz vyskytuje.

Při výběru více hesel z jedné skupiny lze výběr upřesnit operátory:
AND (A) — hledá rozhodnutí příslušných orgánů (ESLP, EVSP a OSN vs. ÚS), která vyhoví všem vybraným heslům 
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí příslušných orgánů (ESLP, EVSP a OSN vs. ÚS), která vyhoví kterémukoli vybranému heslu
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí příslušných orgánů (ESLP, EVSP a OSN vs. ÚS), která vyhoví kterémukoli vybranému heslu

Porušení / neporušení

Dle kritéria „Porušení / neporušení“ je možné hledat v rozhodnutích ESLP, EVSP a OSN. V judikatuře ÚS dle tohoto kritéria vyhledávat nelze.

Seznam mezinárodních lidskoprávních úmluv je stejný jako v kritériu Dotčený článek mezinárodních úmluv.

Nejprve rozbalte část Porušení nebo Neporušení a následně zvolte konkrétní ustanovení.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory: 
AND (A) — hledá rozhodnutí, v nichž bylo shledáno porušení všech vybraných ustanovení  
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, v nichž bylo shledáno porušení kteréhokoli z vybraných ustanovení
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, v nichž bylo shledáno porušení kteréhokoli z vybraných ustanovení

Oblast práva

Dle kritéria „Oblast práva“ je možné hledat v judikatuře ESLP (nicméně jen v těch rozhodnutích, u nichž je k dispozici překlad nebo anotace v češtině), OSN a EVSP. V judikatuře ÚS toto kritérium nevyhledává.

Oblastmi práva jsou civilní, správní a trestní. V jednom rozhodnutí mohou být řešeny otázky spadající do více oblastí. Je-li tomu tak, je rozhodnutí zařazeno do všech relevantních oblastí. Je proto možné vybrat více oblastí práva.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory:
AND (A) — hledá rozhodnutí, která spadají do všech vybraných oblastí práva
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, která spadají alespoň do jednoho z vybraných oblastí práva
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, která spadají do některého z vybraných oblastí práva

Podoblast práva

Dle kritéria „Podoblast práva“ je možné hledat v judikatuře ESLP (nicméně jen v těch rozhodnutích, u nichž je k dispozici překlad nebo anotace v češtině), OSN a EVSP. V judikatuře ÚS toto kritérium nevyhledává.

Seznam podoblastí práva je celkem 24. Rozhodnutí se může týkat více z nich. V takovém případě je zařazeno do všech těchto podoblastí. Je proto možné zadat více podoblastí práva.

Položka „správní právo (ostatní)“ se vztahuje k rozhodnutím z oblasti správního práva, která nelze zařadit do některé z užších oblastí správního práva, které jsou v seznamu, např. do práva životního prostředí, stavebního práva, správního trestání, apod.

Při výběru více možností lze výběr upřesnit operátory:
AND (A) — hledá rozhodnutí, která spadají do všech vybraných podoblastí práva
OR (NEBO) — hledá rozhodnutí, která spadají alespoň do jednoho z vybraných podoblastí práva
NOT (NIKOLIV) — vyloučí rozhodnutí, která spadají do některého z vybraných podoblastí práva

Výsledky vyhledávání

Výsledky vyhledávání si můžete seřadit podle několika kritérií. Výchozím řazením je dle relevance, můžete si ho ale kdykoli změnit. 

Relevance se vztahuje primárně k fulltextovému vyhledávání a odráží počet výskytů hledaného výrazu a jeho umístění v textu. 

Významnost rozhodnutím přiřazuje soud, který je vydal. Činí tak ESLP, ÚS a Evropský výbor pro sociální práva. Co jednotlivé stupně znamenají, je vysvětleno výše u vyhledávacího kritéria významnost. 

Řazení dle jazyka vám přednostně zobrazí ta rozhodnutí, u nichž je dostupný český překlad nebo anotace. 

Řazení dle země vám přednostně zobrazí rozhodnutí proti České republice. Rozhodnutí proti ostatním zemím jsou pak řazena dle relevance. 

Pakliže v určeném kritériu řazení mají rozhodnutí stejnou hodnotu, seřadí se podle druhého a dalšího kritéria. Pořadí je nastaveno tak, že prvotním pomocným kritériem je relevance, dále český jazyk, poté významnost a nakonec datum.

Levá lišta Možnosti vám dále kromě výběru řazení výsledků vyhledávání umožňuje vybrat si zobrazení výsledků jen od určitého soudu nebo výboru.

Máte též možnost si zobrazit jen výsledky, u nichž je text k dispozici v českém jazyce, nebo výsledky, u nichž existuje anotace (anotace jsou k dispozici u rozhodnutí ESLP, EVSP a výborů OSN; u Ústavního soudu se anotací má na mysli tzv. abstrakt).

Výsledky vyhledávání si můžete zobrazit dvojím způsobem. Výchozím je tzv. Tabulka, která obsahuje jen základní metadata a krátký popis obsahu rozhodnutí, je-li k dispozici. Zobrazení Seznam obsahuje více metadat.

Výchozím zobrazením je 5 výsledků od každého soudu či výboru. Další výsledky si můžete načíst pomocí tlačítek „+5“, „+10“, atd.

Výsledky vyhledávání, které máte rozbalené, si můžete stáhnout pomocí tlačítka Export výsledků. Na výběr máte formáty PDF, XLSX a DOCX.

Detail rozhodnutí

Pakliže je k dispozici český text, zobrazí se vám v detailu vyhledaného rozhodnutí anotace či rozsudek, nebo obojí, v českém jazyce. Kliknutím na ikony britské či francouzské vlajky si zobrazíte příslušné dostupné originální znění.

Detail rozhodnutí obsahuje i stručný popis obsahu rozhodnutí (pakliže je k dispozici český text) a všechna metadata, kterým je rozhodnutí označeno.

Tlačítka v pravé liště vám umožní si rozhodnutí stáhnout v různých formátech a vytisknout. Též si můžete vytvořit citaci rozhodnutí.

Pakliže si na portálu Mezi-soudy vytvoříte účet, můžete využít i barevné označování textu či vytváření seznamů oblíbených rozhodnutí.